| Material | HPX |
| Internal Height | 152 mm |
| Internal Width | 1282 mm |
| Internal Depth | 355mm |
| Internal Dimensions | 152 x 1282 x 355mm |
| External Height | 170 mm |
| External Width | 1366 mm |
| External Depth | 419mm |
| External Dimensions | 170 x 1366 x 419mm |
| Series | Storm iM3300 |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | Yes |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| IP Rating | IP67 |
| Weight | 8.7kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.