| Material | HPX |
| Internal Height | 184 mm |
| Internal Width | 241 mm |
| Internal Depth | 190mm |
| Internal Dimensions | 184 x 241 x 190mm |
| External Height | 196 mm |
| External Width | 300 mm |
| External Depth | 249mm |
| External Dimensions | 196 x 300 x 249mm |
| Series | Storm iM2075 |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| IP Rating | IP67 |
| Weight | 1.5kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.