| Material | ABS, PC |
| Internal Height | 194 mm |
| Internal Width | 119 mm |
| Internal Depth | 48mm |
| Internal Dimensions | 194 x 119 x 48mm |
| External Height | 250 mm |
| External Width | 155 mm |
| External Depth | 73mm |
| External Dimensions | 250 x 155 x 73mm |
| Series | RUCK CASE R40 |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Weight | 800g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.