| Material | PP |
| Internal Height | 725 mm |
| Internal Width | 445 mm |
| Internal Depth | 270mm |
| Internal Dimensions | 725 x 445 x 270mm |
| External Height | 802 mm |
| External Width | 520 mm |
| External Depth | 316mm |
| External Dimensions | 802 x 520 x 316mm |
| Series | 1650 |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | Yes |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| IP Rating | IP67 |
| Weight | 13.4kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.