| Material | PP |
| Internal Height | 152 mm |
| Internal Width | 371 mm |
| Internal Depth | 258mm |
| Internal Dimensions | 152 x 371 x 258mm |
| External Height | 174 mm |
| External Width | 406 mm |
| External Depth | 330mm |
| External Dimensions | 174 x 406 x 330mm |
| Series | 1450 |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| IP Rating | IP67 |
| Weight | 3kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.