| Material | PP |
| Internal Height | 132 mm |
| Internal Width | 300 mm |
| Internal Depth | 225mm |
| Internal Dimensions | 132 x 300 x 225mm |
| External Height | 152 mm |
| External Width | 339 mm |
| External Depth | 295mm |
| External Dimensions | 152 x 339 x 295mm |
| Series | 1400 |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| IP Rating | IP67 |
| Weight | 1.9kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.