| Material | PP |
| Internal Height | 78 mm |
| Internal Width | 184 mm |
| Internal Depth | 121mm |
| Internal Dimensions | 78 x 184 x 121mm |
| External Height | 90 mm |
| External Width | 206 mm |
| External Depth | 167mm |
| External Dimensions | 90 x 206 x 167mm |
| Series | 1120 |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| IP Rating | IP67 |
| Weight | 580g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.