| Material | PC |
| Internal Height | 57 mm |
| Internal Width | 209 mm |
| Internal Depth | 108mm |
| Internal Dimensions | 57 x 209 x 108mm |
| External Height | 67 mm |
| External Width | 238 mm |
| External Depth | 141mm |
| External Dimensions | 67 x 238 x 141mm |
| Series | 1060 |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| IP Rating | IP67 |
| Weight | 474g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.