| Material | Polypropylene |
| Internal Height | 763 mm |
| Internal Width | 399 mm |
| Internal Depth | 260mm |
| Internal Dimensions | 763 x 399 x 260mm |
| External Height | 832 mm |
| External Width | 466 mm |
| External Depth | 279mm |
| External Dimensions | 832 x 466 x 279mm |
| Series | Mod. 7626.B |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | Yes |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| Weight | 7.7 kg, with Foam 9.5kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.