| Material | Polypropylene |
| Internal Height | 1350 mm |
| Internal Width | 350 mm |
| Internal Depth | 272mm |
| Internal Dimensions | 1350 x 350 x 272mm |
| External Height | 1430 mm |
| External Width | 415 mm |
| External Depth | 296mm |
| External Dimensions | 1430 x 415 x 296mm |
| Series | Mod. 13527.B |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | Yes |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| Weight | 11.7 kg, with Foam 14.9kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.