| Material | Polypropylene |
| Internal Height | 1136 mm |
| Internal Width | 350 mm |
| Internal Depth | 135mm |
| Internal Dimensions | 1136 x 350 x 135mm |
| External Height | 1189 mm |
| External Width | 415 mm |
| External Depth | 159mm |
| External Dimensions | 1189 x 415 x 159mm |
| Series | Mod. 11413.B |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| Weight | 7.8 kg, with Foam 8.8kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.