| Material | PP |
| Internal Height | 339 mm |
| Internal Width | 248 mm |
| Internal Depth | 81mm |
| Internal Dimensions | 339 x 248 x 81mm |
| External Height | 349 mm |
| External Width | 264 mm |
| External Depth | 86mm |
| External Dimensions | 349 x 264 x 86mm |
| Series | Rétro |
| Foam | No |
| Watertight or Waterproof | No |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Dividers | No |
| Lockable | No |
| Finish | Textured |
| Weight | 508g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.