| Material | PP |
| Internal Height | 330 mm |
| Internal Width | 251 mm |
| Internal Depth | 58mm |
| Internal Dimensions | 330 x 251 x 58mm |
| External Height | 343 mm |
| External Width | 280 mm |
| External Depth | 65mm |
| External Dimensions | 343 x 280 x 65mm |
| Series | Business |
| Foam | No |
| Watertight or Waterproof | No |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Dividers | No |
| Lockable | No |
| Finish | Textured |
| Weight | 629g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.