| Material | PP |
| Internal Height | 405 mm |
| Internal Width | 538 mm |
| Internal Depth | 250mm |
| Internal Dimensions | 405 x 538 x 250mm |
| External Height | 475 mm |
| External Width | 627 mm |
| External Depth | 292mm |
| External Dimensions | 475 x 627 x 292mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | Yes |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| Weight | 11.3kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.