| Material | PP |
| Internal Height | 415 mm |
| Internal Width | 765 mm |
| Internal Depth | 485mm |
| Internal Dimensions | 415 x 765 x 485mm |
| External Height | 435 mm |
| External Width | 860 mm |
| External Depth | 560mm |
| External Dimensions | 435 x 860 x 560mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | Yes |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| Weight | 18.9kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.