| Material | PP |
| Internal Height | 440 mm |
| Internal Width | 580 mm |
| Internal Depth | 220mm |
| Internal Dimensions | 440 x 580 x 220mm |
| External Height | 510 mm |
| External Width | 670 mm |
| External Depth | 262mm |
| External Dimensions | 510 x 670 x 262mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| Weight | 10.4kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.