| Material | PP |
| Internal Height | 350 mm |
| Internal Width | 330 mm |
| Internal Depth | 170mm |
| Internal Dimensions | 350 x 330 x 170mm |
| External Height | 420 mm |
| External Width | 360 mm |
| External Depth | 194mm |
| External Dimensions | 420 x 360 x 194mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| Weight | 3.3kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.