| Material | PP |
| Internal Height | 58 mm |
| Internal Width | 300 mm |
| Internal Depth | 210mm |
| Internal Dimensions | 300 x 58 x 210mm |
| External Height | 75 mm |
| External Width | 326 mm |
| External Depth | 269mm |
| External Dimensions | 326 x 75 x 269mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| IP Rating | IP67 |
| Weight | 2.1kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.