| Material | PP |
| Internal Height | 145 mm |
| Internal Width | 220 mm |
| Internal Depth | 160mm |
| Internal Dimensions | 220 x 145 x 160mm |
| External Height | 162 mm |
| External Width | 246 mm |
| External Depth | 215mm |
| External Dimensions | 246 x 162 x 215mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| IP Rating | IP67 |
| Weight | 3.9kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.