| Material | PP |
| Internal Height | 220 mm |
| Internal Width | 580 mm |
| Internal Depth | 440mm |
| Internal Dimensions | 220 x 580 x 440mm |
| External Height | 244 mm |
| External Width | 649 mm |
| External Depth | 507mm |
| External Dimensions | 244 x 649 x 507mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| Weight | 7kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.