| Material | PP |
| Internal Height | 160 mm |
| Internal Width | 220 mm |
| Internal Depth | 95mm |
| Internal Dimensions | 160 x 220 x 95mm |
| External Height | 215 mm |
| External Width | 246 mm |
| External Depth | 112mm |
| External Dimensions | 215 x 246 x 112mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| Weight | 990g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.