| Material | Polypropylene |
| Internal Height | 205 mm |
| Internal Width | 370 mm |
| Internal Depth | 205mm |
| Internal Dimensions | 480 x 370 x 205mm |
| External Dimensions | 520 x 440 x 230mm |
| Series | HL.B |
| Wheels | No |
| Material Type | Metal, Plastic |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.