| Material | Polypropylene |
| Internal Height | 180 mm |
| Internal Width | 270 mm |
| Internal Depth | 180mm |
| Internal Dimensions | 380 x 270 x 180mm |
| External Dimensions | 420 x 340 x 202mm |
| Series | HL.B |
| Wheels | No |
| Material Type | Metal, Plastic |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.