| Material | Polypropylene |
| Internal Height | 170 mm |
| Internal Width | 200 mm |
| Internal Depth | 170mm |
| Internal Dimensions | 276 x 200 x 170mm |
| External Dimensions | 316 x 270 x 192mm |
| Series | HL.B |
| Wheels | No |
| Material Type | Metal, Plastic |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.