| Flush Mount | Yes |
| Fold Down | Yes |
| Spring Loaded | Yes |
| Material | Die Cast Aluminium |
| Maximum Load | 100kg |
| Dimensions | 96 x 17.5mm |
| Height | 17.5mm |
| Width | 96mm |
| Handle Material | Die Cast Aluminium |
| Handle Colour | Silver |
| Handle Type | Flush Mount, Spring Loaded |
| Mounting Thread Size | M4 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.