| Maximum Data Rate | 1.25GBd |
| Transmitter Typical Rise Time | 220ps |
| Transmitter Typical Fall Time | 220ps |
| Receiver Jitter at Maximum Data Rate | 226ps |
| Transmitter Jitter at Maximum Data Rate | 227ps |
| Number of Pins | 20 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Dimensions | 57.8 x 13.8 x 13mm |
| Connector Type | LC |
| Peak Transmitter Wavelength | 850nm |
| Height | 13mm |
| Length | 57.8mm |
| Width | 13.8mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.