| Processor Speed | 1 GHZ |
| Color Category | Gold |
| Display Type | LED |
| Graphics Controller Model | Intel UHD Graphics |
| Hard Drive Capacity | 128 GB |
| Integrated System | 1-year warranty |
| Native Resolution | 1536 x 1024 |
| Operating System Platform | Windows 10 |
| Platform Supported | Windows |
| Processor Type | Core i5 |
| Product Type | Notebook |
| RAM Installed | 8 GB |
| Screen Size | 12.4 inch |
| Storage Type | SSD |
| Touchscreen | Yes (10-point multi-touch) |
| Weight | 2.45 lbs |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.