| Processor Speed | 1.6 GHZ |
| Color Category | Black |
| Display Type | LED |
| ENERGY STAR Certified | Yes |
| EPEAT Compliant | Yes |
| Graphics Controller Model | Intel Iris Xe Graphics |
| Hard Drive Capacity | 256 GB |
| Integrated System | 1-year warranty |
| Native Resolution | 2256 x 1504 |
| Operating System Platform | Windows 11 |
| Platform Supported | Windows |
| Platform Technology | Intel Evo |
| Processor Generation | 12 |
| Processor Type | Core i5 |
| Product Type | Notebook |
| RAM Installed | 16 GB |
| Screen Size | 13.5 inch |
| Storage Type | SSD |
| TCO Certified | No |
| Touchscreen | Yes |
| Weight | 2.86 lbs |
| Headset icon Contact An Expert | P 800.800.4239 | Email Us |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.