| Color Category | Grey |
| Display Type | LED |
| Graphics Controller Model | Qualcomm Adreno 618 |
| Hard Drive Capacity | 64 GB |
| Integrated System | 1-year warranty |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Operating System Platform | Chrome OS |
| Platform Supported | Chrome OS |
| Processor Type | Snapdragon 7c |
| Product Type | Chromebook |
| RAM Installed | 8 GB |
| Screen Size | 13.3 inch |
| Storage Type | SSD |
| Touchscreen | Yes (multi-touch) |
| Weight | 2.65 lbs |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.