| Brightness | 3000 lumens |
| Color Category | White |
| Display Resolution Abbreviation | 4K PRO-UHD |
| HD Image Format | 4K |
| Native Resolution | 3840 x 2160 (2 x 1920 x 1080) |
| Portability | Non-portable |
| Product Type | 3LCD projector |
| Video Interfaces | HDMI |
| Weight | 15.21 lbs |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.