| AV Furniture Color | Silver |
| Flat Panel Mount Interface | 75 x 75 mm , 100 x 100 mm |
| Max Load Weight | 17.6 lbs |
| Monitor Size Supported | 10"-24 |
| Mounting Components | Wall rail , 5 anchor bolts , 5 concrete anchors , VESA mount bracket , 8 spacers |
| Product Type | Mounting kit |
| Recommended Display Size (metric) | 25.4-61 cm |
| Usage | 2 LCD displays |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.