| AV Furniture Color | Black |
| Flat Panel Mount Interface | 700 x 400 mm |
| Max Load Weight | 174.2 lbs |
| Monitor Size Supported | 39"-75 |
| Mounting Components | Tilt wall plate , Bracket |
| Product Type | Mounting kit |
| Recommended Display Size (metric) | 99.1-190.5 cm |
| Usage | LCD display |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.