| AV Furniture Color | Black |
| Flat Panel Mount Interface | 800 x 400 mm |
| Max Load Weight | 200.6 lbs |
| Monitor Size Supported | 39"-80 |
| Mounting Components | Wall plate , Bracket , Security fasteners |
| Product Type | Mounting kit |
| Recommended Display Size (metric) | 99.1-203 cm |
| Usage | LCD display |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.