| AV Furniture Color | Gloss black |
| Flat Panel Mount Interface | Up to 400 x 400 mm , From 200 x 100 mm |
| Max Load Weight | 59.5 lbs |
| Monitor Size Supported | 32"-55 |
| Mounting Components | Wall mount |
| Product Type | Mounting kit |
| Recommended Display Size (metric) | 81.3-139.7 cm |
| Usage | TV |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.