| AV Furniture Color | Black |
| Flat Panel Mount Interface | 75 x 75 mm , 100 x 200 mm , 100 x 100 mm , 200 x 200 mm , 200 x 100 mm |
| Max Load Weight | 39.9 lbs |
| Monitor Size Supported | 13"-32" |
| Mounting Components | Wall plate , VESA adapter |
| Product Type | Mounting kit |
| Recommended Display Size (metric) | 33.02-81.28 cm |
| Usage | Flat panel |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.