| AV Furniture Color | Gray , Black |
| Flat Panel Mount Interface | 75 x 75 mm , 100 x 100 mm |
| Max Load Weight | 50 lbs |
| Monitor Size Supported | Up to 24 |
| Mounting Components | 2 rack mount brackets , Wall track 26 , 2 pivots |
| Product Type | Mounting kit |
| Recommended Display Size (metric) | Up to 61 cm |
| Usage | 2 LCD displays |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.