| AV Furniture Color | Silver |
| Flat Panel Mount Interface | Up to 600 x 450 mm , From 100 x 100 mm |
| Max Load Weight | 174.2 lbs |
| Monitor Size Supported | 32"-120" |
| Mounting Components | 2 brackets , Wall plate , Fasteners |
| Product Type | Mounting kit |
| Recommended Display Size (metric) | 81.3-305 cm |
| Usage | Flat panel |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.