| AV Furniture Color | Black |
| Flat Panel Mount Interface | Up to 400 x 300 mm , From 100 x 100 mm |
| Max Load Weight | 80 lbs |
| Monitor Size Supported | 23"-42 |
| Mounting Components | Wall plate , Locking bar , 2 tilt rails |
| Product Type | Mounting kit |
| Recommended Display Size (metric) | 58.4-106.7 cm |
| Usage | Flat panel |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.