| AV Furniture Color | Black |
| Flat Panel Mount Interface | Up to 600 mm , From 100 mm |
| Max Load Weight | 175 lbs |
| Monitor Size Supported | 37"-80 |
| Mounting Components | Wall plate , 2 tilt rails , Locking bar |
| Product Type | Mounting kit |
| Recommended Display Size (metric) | 94-203 cm |
| Usage | Flat panel |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.