| AV Furniture Color | Black |
| Flat Panel Mount Interface | Yes |
| Max Load Weight | 100.1 lbs |
| Monitor Size Supported | 26"-47" |
| Mounting Components | Wall mount , Interface bracket |
| Product Type | Mounting kit |
| Recommended Display Size (metric) | 66-119.4 cm |
| Usage | LCD display |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.