| AV Furniture Color | Black |
| Flat Panel Mount Interface | From 100 x 100 mm , Up to 878 x 500 mm |
| Max Load Weight | 200 lbs |
| Monitor Size Supported | 42"-86" |
| Mounting Components | Wall mount |
| Product Type | Mounting kit |
| Recommended Display Size (metric) | 107-218 cm |
| Usage | LCD display |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.