| Colour | White |
| Background Colour | White |
| Length | 55mm |
| Label Width | 25mm |
| Width | 25mm |
| Series | CSL |
| Label Length | 55mm |
| Label Quantity | 40 |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature | +120°C |
| Resistant To | Abrasion, Alkalis, Oils, Salts, Solvents, Water |
| Operating Temperature Range | -30 → +120 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.