| Background Colour | White |
| Label Width | 18.18mm |
| Width | 18.18mm |
| Series | CSL |
| Label Quantity | 88 |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature | +120°C |
| Resistant To | Abrasion, Alkalis, Oils, Salts, Solvents, Water |
| Operating Temperature Range | -30 → +120 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.