| Product Type | Heatshrink Labels |
| Label Width | 4.75mm |
| Diameter | 1.7 → 4.1mm |
| Label Quantity | 250 |
| Background Colour | White |
| Print Colour | White |
| Laminated | No |
| Series | TMS-SCE |
| Material | Cross Linked Polyolefin |
| Works With Printer Models | 1-2186500-1 |
| Label Dimensions | 50 x 4.75mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.