| Product Type | Cable Labels |
| Label Height | 10mm |
| Výška štítku | 10mm |
| Label Width | 90mm |
| Label Quantity | 500 |
| Material | Stainless Steel |
| Series | M-Boss |
| Minimum Operating Temperature | -80°C |
| Material | Stainless Steel |
| Maximum Operating Temperature | +538°C |
| Resistant To | Greases, Oils |
| Cable Diameter Range | 4.6mm |
| Series | M-Boss |
| Operating Temperature Range | -80 → +538 °C |
| Standards Met | ELV Compliant, REACH Compliance |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.