| Model | LabelManager 360D |
| Application | Office |
| Maximum Label Width | 19mm |
| Handheld | Yes |
| Keyboard | Yes |
| Plug Type | Type G - British 3-Pin |
| Keyboard Layout | QWERTY (UK) |
| Resolution | 180dpi |
| Width | 192mm |
| Height | 100mm |
| Weight | 1.1kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.