| Model | M211 |
| Application | Electrical labelling, Facility identification, Laboratory labelling, Wire and cable labelling |
| Maximum Label Width | 19.05mm |
| Lines of Printing | Multi |
| Handheld | Yes |
| Keyboard | No |
| Plug Type | Euro Plug, UK Plug, US Plug |
| Resolution | 203dpi |
| Wireless | Yes |
| Width | 137.16mm |
| Depth | 66.04mm |
| Height | 101.6mm |
| Weight | 0.54kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.