| Model | BBP12-UK-U-PWID |
| Application | 5s and Visual Workplace, Buildings and Grounds, Facility, Lean, Logistics/Warehousing, Maintenance and Operations ID, Workplace Safety and Compliance |
| Maximum Label Width | 112mm |
| Lines of Printing | 500 |
| Handheld | No |
| Keyboard | No |
| Plug Type | Type G - British 3-Pin |
| Keyboard Layout | Optional |
| Resolution | 300dpi |
| Wireless | No |
| Connection Port | Ethernet, Serial, USB |
| Dimensions | 202 x 190 x 259mm |
| Width | 202mm |
| Depth | 258mm |
| Height | 173mm |
| Weight | 5.3kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.