| Tape Width | 8.08 mm |
| Works With Printer Models | BMP41, BMP51, BMP53 |
| Background Colour | White |
| Series | B-498 Repositionable Vinyl |
| Print Colour | Black |
| Laminated | No |
| Tape Length | 4.88 m |
| Label Width | 8.08mm |
| Label Length | 4.88mm |
| Label Quantity | 1 Roll |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.