| Mounting Type | PCB |
| Switch Operation | On-On-On |
| Terminal Type | Pc Pin |
| Actuator Type | Slide |
| Length | 16mm |
| Width | 5mm |
| Depth | 11.1mm |
| Dimensions | 16 x 5 x 11.1mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.